DINAS Results for large championship Class12

Judge: Alan Bray

Jumping  - Course time 40sec

Place Handler Dog Faults Time
1 David Munnings Ag Ch Gunran Misteree C 30.249
2 Mark Douglas Ag Ch Cories Ruby Tuesday AWG C 30.662
3 Lee Windeatt Deeann What A Cracker C 31.765
4 Toni Dawkins Ag Ch Spellcast Made in heaven C 31.780
5 David Alderson Waggerland Spice C 31.906
6 Lee Gibson Taddymoor Jack C 32.000
7 Alyson Martin Waggerland Sunny Jim C 32.112
8 Lorna Peachey Killiebrae Ammo C 32.238

Agility - Course time 50sec

Place Handler Dog Faults Time
1 Dave Leach Bonvivant Kallisto C 33.070
2 Dawn Weaver Silver Cascade C 33.403
3 David Munnings Ag Ch Gunran Misteree C  33.791
4 Simon Peachey Rosmarinus Rum Twister C 33.904
5 Wendy Willemse Amazing Cisco VD Wilbam C 34.237
6 Dawn Weaver Slinky Minky of Mo C 34.284
7 Lesley Hildrew Allsorts Magic Monster C 34.408
8 Tracy Stiff Mr Scrumpy C 34.412

Final Round

Place Handler Dog Faults Time
1 David Munnings Ag Ch Gunran Misteree C 31.241
2 Lee Windeatt Deeann What A Cracker C 31.554
3 Leah Gardner Chaffords Herbal Illusion C 32.320
4 Alyson Martin Waggerland Sunny Jim C 32.889
5 Karen Smith Mystic Misson C 34.220
6 Andrea Gilpin Glencooley Whiz Kid C 37.211
         
         

DINAS Results for Med championship Class68

Judge: Graham Partridge

Jumping  - Course time 37 sec

Place Handler Dog Faults Time
1 Jane Spriggs Meiserwerk Jexie Jangles C  
2 Steve Latham Deeann Magic Innuedno AWG C  
3 Karen Smith Mission Accomplished C  

Agility - Course time ? sec

Place Handler Dog Faults Time
1 Alan Gardner Touchango Again Girl AWG C  
2 Joanne Tridstram Ellie De Lyston C  
3 Hedi Windheuser Cody's Countless Capers C  

Final Round course Time 47sec

Place Handler Dog Faults Time
1 Steve Latham Deeann Magic Innuedno AWG C  
2 Sian Illingworth Falconmoor Shadow Dancer C 35.06
3 Joanne Triestram Ellie De Lyston C 35.91
         

DINAS Results for Small championship Class68

Judge: Kate Howard

Jumping  - Course time 40sec

Place Handler Dog Faults Time
1 Wendy Clay Racing-Redd Brussel Scout C  
2 Dawn Weaver Tonring Just a Puzzel C  
3 Linda Hutchinson Upanover New Eddition C  

Agility - Course time 45 sec

Place Handler Dog Faults Time
1 Dawn Weaver Tonring Just a Puzzel C  
2 Wendy Clay Racing-Redd Brussel Scout C  
3 Zoe Councell Millie the Whizz C  

Final Round course Time 45sec

Place Handler Dog Faults Time
1 Dawn Weaver Tonring Just a Puzzel C 35.06
2 Dawn Weaver Ag Ch Piquant Painted Sunshine C 35.91
3 Linda Hutchinson Upanover New Eddition C 40.38